У Дніпрі судитимуть фігурантів справи про розкрадання на закупівлі газу

У Дніпрі правоохоронці викрили схему розкрадання бюджетних коштів під час закупівлі природного газу для вищого навчального закладу (ВНЗ). Сума збитків становить майже 1,2 мільйона гривень. У злочинах підозрюють директора підприємства та посадовця вишу. Досудове розслідування завершили.
Про це йдеться на сайті обласної прокуратури.
За даними слідства, у 2021 році керівник товариства безпідставно укладав додаткові угоди до договору з ВНЗ, у яких зменшував обсяги постачання газу та водночас підвищував ціну за нього.
У квітні йому повідомили про підозру у привласненні бюджетних коштів в особливо великих розмірах (частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України). Директору компанії загрожує від семи до дванадцяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Станом на 21 червня обвинувальний акт щодо керівника підприємства скерували до суду. Раніше про підозру також повідомили посадовцю навчального закладу за частиною 2 статті 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від трьох до шести років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 8500 до 17 000 гривень.
Матеріали справи за фактом цього злочину також передали до суду.
Раніше ми повідомляли, що апеляція розгляне справу експосадовиці Херсонської ОВА.



