ВАКС зменшив заставу ексраднику у справі «Енергоатому»

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) змінив запобіжний захід фігуранту справи про розкрадання в "Енергоатомі". Офіційно ім'я фігуранта суд не оголосив, проте з матеріалів справи випливає, що йдеться про Ігоря Миронюка — колишнього радника ексміністра енергетики.
Про це повідомляє Центр протидії корупції.
Суд залишив Ігоря Миронюка під вартою ще на 60 днів, але зменшив розмір застави зі 112 мільйонів гривень до 85 мільйонів гривень.
Спочатку ВАКС взяв Ігоря Миронюка під варту з альтернативою у вигляді застави розміром у 126 мільйонів гривень. Він подав апеляцію, але 17 грудня апеляційна палата ВАКС не задовольнила її. Наприкінці квітня 2026-го суд зменшив для нього суму застави до 112 мільйонів.
Ігор Миронюк також був радником ексміністра енергетики Германа Галущенка, якого теж підозрюють у причетності до розкрадань в "Енергоатомі" в рамках операції НАБУ та САП «Мідас".
12 червня ВАКС продовжив тримання під вартою для ексміністра енергетики та юстиції Германа Галущенка, але зменшив заставу у справі про розкрадання в Енергоатомі.
Ігор Миронюк є фігурантом бази ЄБК.
Раніше Міненерго заперечило, що Миронюк був радником міністра.
12 листопада ВАКС відправив Миронюка під варту до 8 січня 2026 року із можливістю внесення 126 мільйонів гривень застави. Його підозрюють в участі у схемі масштабних розкрадань у сфері енергетики. У матеріалах НАБУ Миронюка називають радником міністра енергетики. Під час обрання йому запобіжного заходу у ВАКС, адвокат підозрюваного наголошував, що Миронюк не був радником міністра.
Нагадаємо, вранці 10 листопада НАБУ і САП провели обшуки у колишнього бізнес-партнера президента Зеленського та співвласника студії «Квартал 95» Тимура Міндіча, а також у міністра юстиції Германа Галущенка, який раніше очолював міністерство енергетики.
Згодом в антикорупційних органах повідомили про проведення масштабної операції у сфері енергетики. Там розповіли, що злочинна організація збудувала схему систематичного отримання неправомірної вигоди від контрагентів АТ «НАЕК «Енергоатом» у розмірі від 10% до 15% вартості контрактів. У схему залучили зокрема колишнього заступника керівника Фонду державного майна, який надалі став радником міністра енергетики, а також колишнього правоохоронця.



