На Закарпатті лікарів підозрюють у схемі з виплатами НСЗУ

У Мукачівському районі директора лікарні, завідувача відділення та двох медиків підозрюють у внесенні до електронної системи фіктивних даних про лікування пацієнтів. Таким чином лікарня безпідставно отримала від НСЗУ понад 9,5 млн гривень, повідомили на сайті Закарпатської прокуратури.
З власних джерел Суспільному стало відомо, що йдеться про Свалявську міську лікарню та її директора Олександра Фізера, який також є депутатом Мукачівської районної ради.
За версією слідства, на початку 2025 року завідувач відділення створив групу в месенджері, через яку керівництво контролювало виконання плану щодо кількості пацієнтів та обсягу внесеної інформації.
Як зазначають у відомстві, з січня до вересня 2025 року медики внесли до електронної системи охорони здоров’я неправдиві дані про понад 1200 пацієнтів. У документах зазначалося, що ці люди отримували лікування із застосуванням апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Проте таких послуг лікарня фактично не надавала, а відповідного апарата у відділенні взагалі не було.
Після внесення даних директор підписував звіти та надсилав їх до НСЗУ. Саме на підставі цих документів кожного місяця лікарня додатково отримувала близько 1 млн грн фінансування з державного бюджету. Загалом з січня по вересень, за висновком експерта, через таку схему медзаклад безпідставно отримав понад 9,5 млн грн бюджетних коштів
Директора лікарні підозрюють у зловживанні службовим становищем, вчинене повторно групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 1 ст. 28 – ч. 2 ст. 364 КК України).
Завідувачу відділення та двом іншим медикам повідомлено про підозру у пособництві у зловживанні службовим становищем та несанкціонованих діях в автоматизованих системах особою, яка має право доступу до неї (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 28 – ч. 2 ст. 364, ч. 2, 3 ст. 27 – ч. 3 ст. 362 КК України).
Обох посадовців відсторонили від посад. Директора лікарні взяли під варту із альтернативою застави в розмірі 1,5 млн грн., завідуючому відділенням обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із електронним засобом контролю.
Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі судитимуть фігурантів справи про розкрадання на закупівлі газу.



