ЄБК — єдина база корупціонерів з досьє осіб, звинувачених або підозрюваних у корупції.ЄБК — єдина база корупціонерів з досьє осіб, звинувачених або підозрюваних у корупції.
ЄБК — єдина база корупціонерів з досьє осіб, звинувачених або підозрюваних у корупції.ЄБК — єдина база корупціонерів з досьє осіб, звинувачених або підозрюваних у корупції.

На Закарпатті лікарів підозрюють у схемі з виплатами НСЗУ

На Закарпатті лікарів підозрюють у схемі з виплатами НСЗУ image

У Мукачівському районі директора лікарні, завідувача відділення та двох медиків підозрюють у внесенні до електронної системи фіктивних даних про лікування пацієнтів. Таким чином лікарня безпідставно отримала від НСЗУ понад 9,5 млн гривень, повідомили на сайті Закарпатської прокуратури.

З власних джерел Суспільному стало відомо, що йдеться про Свалявську міську лікарню та її директора Олександра Фізера, який також є депутатом Мукачівської районної ради.

За версією слідства, на початку 2025 року завідувач відділення створив групу в месенджері, через яку керівництво контролювало виконання плану щодо кількості пацієнтів та обсягу внесеної інформації.

Як зазначають у відомстві, з січня до вересня 2025 року медики внесли до електронної системи охорони здоров’я неправдиві дані про понад 1200 пацієнтів. У документах зазначалося, що ці люди отримували лікування із застосуванням апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Проте таких послуг лікарня фактично не надавала, а відповідного апарата у відділенні взагалі не було.

Після внесення даних директор підписував звіти та надсилав їх до НСЗУ. Саме на підставі цих документів кожного місяця лікарня додатково отримувала близько 1 млн грн фінансування з державного бюджету. Загалом з січня по вересень, за висновком експерта, через таку схему медзаклад безпідставно отримав понад 9,5 млн грн бюджетних коштів

— додали у дописі.

Директора лікарні підозрюють у зловживанні службовим становищем, вчинене повторно групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 1 ст. 28 – ч. 2 ст. 364 КК України).

Завідувачу відділення та двом іншим медикам повідомлено про підозру у пособництві у зловживанні службовим становищем та несанкціонованих діях в автоматизованих системах особою, яка має право доступу до неї (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 28 – ч. 2 ст. 364, ч. 2, 3 ст. 27 – ч. 3 ст. 362 КК України).

Обох посадовців відсторонили від посад. Директора лікарні взяли під варту із альтернативою застави в розмірі 1,5 млн грн., завідуючому відділенням обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із електронним засобом контролю. 

Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі судитимуть фігурантів справи про розкрадання на закупівлі газу.

Читайте Також:

На Чернігівщині бухгалтерці лікарні оголосили підозру image

На Чернігівщині бухгалтерці лікарні оголосили підозру

Головну бухгалтерку лікарні в Чернігівській області підозрюють у службовій недбалості через незаконне нарахування понад 340 тис. грн зарплатних доплат працівникам медзакладу

Лікаря з Рівного підозрюють у схемі для ВЛК image

Лікаря з Рівного підозрюють у схемі для ВЛК

ДБР повідомило про підозру лікарю-рентгенологу з Рівного, який, за даними слідства, за гроші допомагав чоловікам отримувати медичні висновки для визнання обмежено придатними до служби

Суд оштрафував лікарку зі Львова за хабар за інвалідність image

Суд оштрафував лікарку зі Львова за хабар за інвалідність

Личаківський райсуд Львова визнав винною голову експертної команди Університетської лікарні Валентину Федевич в одержанні 2 тис. доларів хабаря за продовження інвалідності та призначив штраф 85 тис. грн

У Києві медиків підозрюють у хабарі за інвалідність image

У Києві медиків підозрюють у хабарі за інвалідність

У Києві затримали завідувача психіатричного відділення та лікарку, яких підозрюють у вимаганні 25 тисяч доларів за лікування й оформлення інвалідності пацієнту